9 Nisan 2008 Çarşamba

FOTOJENİK BEBEĞİM BENİM.(ÇOCUĞUM BANA VE ARKADAŞLARINA VURUYOR)

VARMI BU KADAR GÜZEL BİR KIZ DÜNYADA ANNESİNİN BİR TANESİ NAR TANESİ, KUZUSU...

Çocuğum Bana ve Arkadaşlarına Vuruyor

-->Çocuklar kardeşlerine, arkadaşlarına ve yetişkinlere çeşitli sebeplerle vururlar. Anne babaları tarafından hoş karşılanmasa da bu durum aslında normaldir. Bu yöntem, çocukların kızdığı ve kendini anlatamadığı zamanlarda başvurduğu bir duygularını gösterme biçimidir. Diğer yandan; kendisine uygulanan disiplin çabalarına tepki vermek, nasıl olduğunu denemek, kıskançlık veya dikkat çekmek gibi çeşitli sebeplerle başkalarına vurabilir.
Ne yapabilirsiniz?Sakin olun. Zor olabilir ama bağırmak, azarlamak ve hatta sizin de ona vurmanız çocuğun davranışını düzeltmeyecek hatta ona kötü örnek teşkil edecektir. Kendi sinirinize hakim olmaya çalışmak çocuğun kızgın tavırlarını kontrol edebilmek için yapmanız gereken ilk şey diyebiliriz.Sonuçlarla anlatmaya çalışın. Çocuğunuz oyun oynamak yerine arkadaşlarına vurmayı tercih ediyorsa hemen durdurun. Oyundan çıkarın ve yanında oturup oynayan çocukları birlikte seyredin. Arkadaşlarına vurmadan istediği zaman oyuna katılabileceğini söyleyin. "Sana vursalar üzülmez ağlamaz mısın" gibi yaklaşımlarla çocuğun empati kurmasını beklemeyin. 2-3 yaşındaki bir çocuk kendini başkasının yerine koyup düşünemez, sadece yaptıklarının sonuçlarını anlayabilir. Saldırgan olursa oyun oynamasına izin verilmeyeceğini anlarsa davranışını düzeltebilir.Hemen müdahale edin. Arkadaşlarına ya da kardeşlerine vurmaya başlayan çocuğunuzu hemen uyarın. Etrafındaki çocukların çığlıklar atmasını beklemeyin. Her durumda aynı tepkileri verirseniz çocuk yaptığının yanlış olduğunu daha çabuk öğrenir.İyi davranışlarını farkedin. Oyuncağı almak istediği zaman arkadaşına vurmak yerine güzel güzel istediğinde farkedin ve çocuğunuza doğru yaptığını hissettirin. Ona sarılıp öpün, aferin deyin. Sizin takdirinizi aldığını farketmesi önemlidir.Fazla televizyon izletmeyin. Çocuklar için yapılmış programlar, çizgi filmler, hatta kimi zaman reklamların bile şiddet, bağırma/vurma içerdiği günümüzde çocuğunuzun ne izlediğine ve ne kadar izlediğine dikkat edin. Gerçekle sanalı, doğruyla yanlışı ayıramayacak kadar küçük olan çocuklar, izlediklerinden çok fazla etkilenmektedirler. Çocuğunuzun izlediğinden ne anlam çıkardığını öğrenmek için onunla birlikte seyredin ve izledikleriniz hakkında konuşun. Bazı uzmanlar 2 yaşın altındaki çocukların hiç televizyon izlettirilmemesi gerektiğini savunmaktadırlar. Enerjisini boşaltabileceği olanaklar yaratın. Yaşam enerjisiyle dolu yavrunuzun rahatça koşup oynayabileceği fırsatlar bulun. Özellikle açık havada zaman geçirmesi, dilediği gibi davranabilmesi onu çok rahatlatacaktır. Parkta, sahilde, oyun grubunda ya da uygunsa evde rahat davranacağı zamanlar geçirmesini sağlayın.Size vurmaya kalkarsa engel olun ama siz de vurmayın. Çocukların duygularını ifade etmek için bedenleri kullanabilirler ama bir başkasını incitmemeyi öğrenmeleri gerekir. Başkasına vurmanın yanlış olduğunu anlatabilmek için sakın onun poposuna bir şaplak atmayı denemeyin. Bu şekilde sadece saldırganlığın normal bir davranış olduğunu göstermiş olursunuz. Size vurmaya kalkıştığında hemen elini tutup engel olun ve sakin bir biçimde "Hayır" deyin.


NOT:www.modernanne.com sitesinden alınmıştır

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Hello. This post is likeable, and your blog is very interesting, congratulations :-). I will add in my blogroll =). If possible gives a last there on my blog, it is about the GPS, I hope you enjoy. The address is http://gps-brasil.blogspot.com. A hug.

Adsız dedi ki...

Hello. This post is likeable, and your blog is very interesting, congratulations :-). I will add in my blogroll =). If possible gives a last there on my blog, it is about the Dieta, I hope you enjoy. The address is http://dieta-brasil.blogspot.com. A hug.

Adsız dedi ki...

Amateure Privat Cams

erotik games

Cam2Cam Sex

nazar değmesin

nazar değmesin
maşşallah

MERHABA BEN ÇİSE ARSLAN HOŞGELDİNİZ...(MAŞŞALLAHDEMEYİ UNUTMAYIN LÜTFEN)

:)

İLK GÜNDEN BU GÜNE İYİKİ VARSIN ÇİSE'MİZ.

Hakkımda